Home

Polyp jinak

Polyp Jíme Jinak

Polyp řešíme na Jíme Jinak. Stejně jako tisíce zdravých receptů pro lepší zdraví. Začněte online kurzem zdarma Polyp na čípku je viditelný přímo při gynekologickém vyšetření. Není k tomu třeba UZ. Endometrální polyp, tedy polyp sliznice děložní, je v dutině dělohy a jen velmi málo kdy může zasahovat kanálkem čípku i ven do pochvy. Podezření na něj lze vyslovit na základě UZ, potvrzení vždy přinese až hysteroskopie Dobry den, pokud je polyp na zlucniku, mel by se preventivne odstranit cely zlucnik, polyp samostatne nelze odstranit. Jedna se o to, ze casem diky polypu vznika rakovina zlucniku, proto Vam kazdy rozumny chirurg, doporuci odstraneni jiz z preventivniho duvodu.Aby se predeslo tomuto nestastnemu konci Polyp vypadá úplně jinak než těhotenství. Jednoduše rozhodne gravitest. MUDr. Jan Šulc. polyp. Dobrý den, je možné, že polyp velký 0,5 cm vyjde zároveň s menstruací? Děkuji. - otázka upravena poradcem. šárka. Dobrý den. Ano, stává se to. MUDr. Jan Šulc. polyp Dobrý den, cca před 5ti lety mě zjistili na SONO polyp na žlučníku o vel.cca 5x8mm. Od té doby chodím na SONO každý rok a výsledek je stejný. Žádné problémy jinak se žlučníkem nemám. Asi před půl rokem jsem se dostal k chirurgovi, který mě chce okamžitě polyp resp.žlučník odstranit. Tvrdí, že bude časem určitě zhoubný, tak že není důvod na nic čekat, a.

Dobrý den. Při ultrazvuku břicha po pádu na schodech mi byl zjištěn polip na žlučníku velikosti 11*8. Poslední rok se mi zhoršil reflux. Několikrát mi bylo po alkoholu (jeden panák a dvě piva, jinak nepiju) příšerně špatně a tím nemyslím běžnou opici, tohle bylo něco jiného. Zvracela jsem, střídavě křeče břicha, schvácenost Zrovna ve středu jsem byla na kontrole a taky jsem si stěžovala na silné krvácení, používám kalíšek a ten byl co hodinu skoro plný (má 15 ml), ukázalo se, že mi narůstá vysoká sliznicebude se řešit jestli nemám v děloze polyp. Jinak jsem taky někde četla že krevní ztráta je 50-100ml za celou ms, ale to já. Byl mi zjištěn malý polyp a doporučeno jeho odstranění. Nechci celkovou anestézii, takže se mi zdá zákrok jen ambulantně výhodný, a od té doby se ti pěkně zacelil. jinak taky se prý často dělá to, že se čeká do dalšího porodu a vemou ti to, když tě budou mít na sále takže taky možnost. Polyp je výrůstek nad úroveň střevní, děložní nebo jiné sliznice (nosní atp.). S vazbou tohto typu jsem se za skoro 50 let praxe nesetkal. Pokud vy ano, pak asi něco jako zmenšující se polyp, k čemuž ovšem tkřka nedochází a polypy jsou chirurgicky odstraňovány

polyp - Gynekologické potíže - iDNES

Jíme Jinak, abychom byli zdraví a štíhlí. S píšeme blog, vymýšlíme recepty, točíme videa a vedeme online kurzy zdravého vaření. Chceme kolem sebe vidět zdravé a hezké lidi - proto své zkušenosti teď sdílíme Polyp na žlučníku Dobrý den, cca před 5ti lety mě zjistili na SONO polyp na žlučníku o vel.cca 5x8mm. Od té doby chodím na SONO každý rok a výsledek je stejný. Žádné problémy jinak se žlučníkem nemám. Asi před půl rokem jsem se dostal k chirurgovi, který mě chce okamžitě polyp resp.žlučník odstranit Sigma s ojedinělými klidovými divertikly, v cca 80 cm od anu drobný přisedlý polyp cca 3 mm prům., snesen kleštěmi ad histol., krvácení spodiny minim, ustává spont., jinak v přehlednutých úsecích sliznice normálního koloritu, cévní kresba jemná, haustrace přiměřené,v análním kanále bez patologie. Chtěla bych se zeptat Babské rady jak na polypy. Do Vincentky, kterou si denně promýváte nos, kápněte trochu ústní vody Listerine. Do vincentky přidejte kapičku, ale opravdu jen minimálně, protože jinak pálí, Tea Tree oleje a vlijte do konvičky RHINO HORN, kterou prodávají v lékárně asi za 250 korun KOMPAS.com - Kanker usus besar tidak muncul dalam satu malam. Perkembangannya lambat dan diawali dengan jaringan polip nonkanker di permukaan usus besar yang bersifat jinak. Jika polip ini cepat dideteksi dan diangkat, maka kanker bisa dicegah

Polypy na žlučníku Doktorka

1. Nejčastější cholesterol polypy žlučníku. Ty se mohou vyjádřit jinak. Například, ve formě jednotek, které představují difuzní mesh, velikost 1-2, 2-4mm. Je možné, že s většími subjekty. Odesláno hypotéza je jen jeden z mála. Jiní výzkumníci, že tyto porosty normální hladiny cholesterolu kameny. Příčiny a symptom
  2. ologii označuje výrůstek na sliznici.Polypy se vyskytují na sliznicích zažívacího traktu, v močových cestách, ženské pohlavní soustavě (zvláště polyp děložní sliznice) nebo dýchacích cestách (zde nejčastěji jako polypy nosní dutiny a hlasivek).Popisuje vysloveně makroskopický vzhled útvaru a neříká nic o jeho histologické skladbě.
  3. polyp děložního těla (endometriální polyp) = stopkatý útvar v děložní dutině vyrůstající ze sliznice děložní (endometria). Jde o zbytnění určité složky děložní sliznice. Nejčastěji je objeven jako příčina krvácení u žen po 40. roku věku. Při delší době růstu je pravděpodobnější vznik zhoubného bujení
  4. Tumor jinak dapat tumbuh di bagian tubuh mana pun.Berdasarkan lokasi tumbuhnya, tumor jinak dapat dibedakan menjadi beberapa jenis. Masing-masing jenis tumor jinak tersebut memiliki ciri yang berbeda dan cara penanganan yang berbeda pula.. Setiap jaringan dan organ tubuh manusia tersusun dari sel-sel yang dapat membelah diri dan tumbuh sesuai kebutuhannya
  5. Polip adalah pertumbuhan abnormal yang dapat terjadi di mana saja pada tubuh. Jaringan ini dapat tumbuh sendiri atau berkelompok. Ada beberapa polip yang sifatnya jinak dan ada juga yang bersifat ganas, atau akan berubah menjadi kanker. Ada dua jenis polip, hiperplastik dan adenoma. Jenis hiperplastik umumnya tidak berisiko untuk kanker
  6. Polyp je jedním ze dvou životních stadií některých žahavců, druhým je medúza.Tělo polypů je většinou válcovité, prodloužené podél osy těla. Jeho spodní část je buď připevněná k substrátu, nebo, pokud žije v koloniích, k ostatním polypům.Přední část nese ústní otvor a je obklopený chapadly.. U korálnatců (Anthozoa) je polyp jediným životním stadiem
  7. Taky mám polyp v děloze a příští týden jdu na malou operaci k Apolináři. Né, že bych se těšila ,ale co můžu dělat. Ženský musejí vydržet všechno.Doufám, že bude vše v pořádku a snažím na to moc nemyslet přes den je to dobrý, ale v noci o tom přemýšlím více.Tak hodně zdravíčka přeji všem statečným.

1. Jinak operace se vůbec neboj, nepříjemná je jenom tamponáda nosu, a bolení hlavy, ale jinak to nic není ;-). S operací v Děčíně zkušenosti nemám, ale co jsem za ty roky vyposlouchala od lékařů, je to naprosto banální operace, takže asi v lékařích ani nemocnicích rozdíl nebude
  2. Například polyp vzniklý při opravě sliznice poškozené zánětem je definován jako zánětlivý nebo zánětově hyperplastický polyp. Obvykle nemá nohu a mezi buňkami, které ji tvoří, existují prvky pojivové tkáně bazální vrstvy sliznic. Může se také nazývat zánětlivým fibrózním polypem
  3. Jinak je standardem provádět tento výkon v celkové anestezii. Chirurgické odstranění (operace) - je třeba odlišit odstranění polypů hrdla a těla dělohy. U polypů hrdla se po ozřejmění nálezu v gynekologických zrcadlech polyp uchopí vhodným úchopovým nástrojem a šetrně abtorkvuje (odkroutí) od dělohy
  4. Od výkonu jsem týden krvácela v síle normální menstruace, jinak bez komplikací. Za 14 dní po výkonu jsem byla na kontrole u své gynekoložky, kde se na UZ zobrazil susp. endometrialní polyp velikosti do 1 cm. Doporučena kontrola po menstruaci. Na kontrole 10.8. je útvar stále
  5. Nosní polyp. Nosní polypy jsou útvary vznikající vychlípnutím sliznice vedlejších dutin nosních do dutiny nosu. Mohou být ojedinělé, jednostranné nebo oboustranné. Jedná se o onemocnění nepříjemné, ale ne život ohrožující. Děložní polyp. Děložní polypy jsou slizniční výrůstky

polyp. Právě si zobrazuješ nalezené výsledky hledaného výrazu polyp.Pokud k tomuto spojení nevidíš správný výsledek a znáš ho, pomoz nám obohatit tento slovník a vlož jeho definici díky jednoduchému formuláři. Snažíme se postupně vlastními silami také rozšiřovat slovník, kdyby však každý návštěvník vložil pouhých několik výrazů, během několika. Polyp je v lékařské terminologii označení pro výrůstek sliznice některého dutého orgánu - typické jsou polypy trávícího traktu (zejména polypy tlustého střeva a žaludku), polypy děložní sliznice, nosní polypy, polypy žlučníku, polypy močového měchýře apod. Vznik polypu může mít nejrůznější příčiny a samotný polyp může mít různý klinický význam. Dobrý den, jsem žena, 33 let, 175 cm, 56 kg, zaměstnání zatím příležitostné sedavé, jinak doposud na rodičovské se 4-letou dcerou. TF 80 (v minulosti jsem kvůli vyšší TF užívala léky). Mám mírnou skoliózu, špatné držení těla. Od 15 let opakované gynekologické záněty, po porodu to bylo pár let lepší

Polyp je v lékařské terminologii označení pro výrůstek sliznice některého dutého orgánu - typické jsou polypy trávícího traktu (zejména polypy tlustého střeva a žaludku), polypy děložní sliznice, nosní polypy, polypy žlučníku, polypy močového měchýře apod polyp. Na této straně najdete výsledky pro hledaný dotaz polyp.Maximální počet výsledků je omezen na pouze několik nejlepších shod. Pokud tu nejsou výsledky pro polyp, vyzkoušejte nabízené alternativy a nebo štěstí s jinak položeným dotazem.. Prohledat alternativy polyp: po, po délcr, po staroveném termínu, po - aglicky, po (latinsky), po a lu, po a ly zivocich Polyp je nespokojenost, kterou nevyřknete, je to vnitřní tlak, díky kterému vzniká něco navíc - pokud to nevyjde třeba ústy nebo jinak ven. Nevím, zda jsme před lety o tom mluvili, a jak jste se s tím vypořádal Mamče určitě se tu najde některá mamča, která měla polyp v děloze. Prosím jaké jste měly příznaky? Bolely vás také tak hrozně záda a pichalo v podbříšku? Děkuji - I o tom se diskutuje na Modrém koníku. Přečti si zkušenosti a názory ostatních

Vnímá polyp jako cizí tělo a začne ho tlačit ven do vagíny. To může vést k vážnému zranění polyp, poškození krevních cév. , , , Polyp cervikálního kanálu. Pokud se polyp vyskytuje v cervikálním kanálu, měl by být odstraněn co nejdříve. Za prvé, bude růst a pokrývat kanál lumen Dobrý den, Jsem po odstranění střevního polypu. výsledek, viz příloha. Polyp sigmatu. tuhý hnědý polyp 9 x1x5 mm cást stopky 3x2x0,5 mm Bylo mně řečeno, že na hlavičce polypu byly rakovinové buňky, zbytek polypu bez nádorových buněk, můžete mně prosím vysvětlit, jak moc jsou ty nádorové.. Druhý den v 10 jsem odjela domů. Jediný problém - špatně se mi dýchalo asi 2 dny (jsem astmatik) a byla jsem unavená, jinak úplně OK, krvácela jsem jeden den. Za 3 dny jsem šla do práce a bylo mi dobře. Letos jsem ji absolvovala podruhé. Byla jsem na jiné klinice, přijela jsem tam v 7 ráno, na řadu jsem se dostala až ve 13

polyp na žlučníku uLékaře

Jinak tomu nebylo ani u šestého potomka, který se narodil v létě 2018 na zahradě hned vedle dětského hřiště. Tentokrát se ale Sarah rozhodla pro celkem neobvyklou věc: Celý porod natočila a sdílela ho na Youtube, kde také publikuje celou řadu dalších příspěvků. Video má zhruba půl hodiny a za rok ho vidělo téměř 1. Kolonoskopie a její rizika, ale lékař Vám to zpravidla nepoví, méně klasické kolonoskopie může znamenat více pohody Ing. Zdeněk Rozehnal. K čemu je kolonoskopie dobrá? Kolonoskopie je relativně jednoduchá metoda, která umožňuje se podívat se do střev a diagnostikovat včas i vážná onemocnění jako jsou střevní záněty nebo rakovina konečníku Jinak VD a nosní průduchy volné. Zhuštění sliznice minimální operace není nutná. Občas mi teče z nosu krev, proto mám obavu, zda se jedná o polyp. Dá se z jistotou na CT zjistit, že se jedná o polyp a ne nádor. Mám strach. Dá se u Vás polyp odstranit a kolik takový zákrok stojí. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den

polyp ve žlučníku uLékaře

Polyp Ploštěnka mléčná Ramena Motolice jaterní Nezmar hnědý Boubel Rozptýlená nervová soustava Sasanka koňská Žahavé buňky Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Elena Sobotková. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802 - 4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR Jaká je pravděpodobnost, že polyp sám upadne. Dle UTZ provedené v tentýž dne - přes břišní stěnu, je jinak vše v pořádku. Placentu mám uloženou níže, na zadní stěně, ale nezasahuje do dolního segmentu. Často mám záněty - mykozy, apod. a nevím, jak polyp může reagovat na případné zavádění čípku

Kolik krve může žena ztratit při velmi silné menstruaci

Jinak žádné problémy nemám a dr mě poslala znova na vyčištění dělohy kyretou. Nevíte, když půjdu na odstranění toho polypu, za jak dlouho se budeme zase moct snažit o miminko???? Může za to slaboulinké špinění korhytelovýí čaj??? Dá se ten polyp odstranit nějak lehčeji?? Téma: Polyp, myom. Jinak GH + GK 1 lžíce + 2 lžičky do 2 dcl vody a pít 4xD mimo jídla. Do pochvy večer aplikovat 1 ml MO+. Sif6 a dýchat 4xD 10-30 minut a jinak co nejvíc ještěrčí dech Zadbalon 2xD minutu OKT 1/2 lžíce 3xD s jídly a po nich JK 3 ml do decky vody Polyp je označení většinou pro nezhoubný nádor. Nejlépe posoudí konkrétní případ v závislosti na místě a velikosti polypu lékař. Upozorňuji, že vlastní cvakání a upalování je bezbolestné!! jinak pomalu rostou a v určitém okamžiku se změní na nádor. 0 před 4099 dny. 0 Nominace Nahlásit: Diskuze k otázce. U. Střevní polypy Problematika střevních polypů se týká zejména tlustého střeva, z jehož sliznice polypy vznikají velmi často. Polyp jako takový je označení pr Polypy močového měchýře jsou výrůstky sliznice jeho stěny, které se vyklenují do dutiny měchýře. K obecnému pochopení problematiky polypů (které se mohou vyskytovat prakticky na jakékoliv sliznici v těle) doporučuji tento obecný text.. Příčiny: Příčiny vzniku polypů nejsou příliš známé.Objevují se spíše u lidí vyššího věku, rizikovým faktorem může.

Polyp je obecné označení pro jakýkoliv výrůstek na sliznici tlustého střeva, či kdekoliv jinde v trávicí trubici. tedy jinak řečeno nezhoubné nádorové polypy. Pokud však není adenom ze střeva odstraněn včas, může dojít po určité době k jeho růstu a přeměně v již zhoubný adenokarcinom. Proto ve většině. Rakovina tlustého střeva a konečníku - jaké jsou nejčastější příznaky? 14.1.2019 / Barbora Košňarová / Články / 15 komentářů. Rakovina tlustého střeva a konečníku, která se odborně nazývá kolorektální karcinom, je druhým nejčastěji diagnostikovaným onkologickým onemocněním na světě

Ambulantní odstranění polypu v děloze - Diskuze - eMimino

1. A benign tumor is a mass of cells that lacks the ability to either invade neighboring tissue or metastasize (spread throughout the body). When removed, benign tumors usually do not grow back, whereas malignant tumors sometimes do. Unlike most benign tumors elsewhere in the body, benign brain tumors can be life-threatening. Benign tumors generally have a slower growth rate than malignant tumors.
  2. Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Trápí mě poměrně pokročilá ztráta sluchu. Nejprve jsem chtěla uvést tinitus, ale pravda je, že to mé pískání, šumění a jiné zvuky nevidím jako až takový problém Jinak vše začalo v 7. měsíci těhotenství 2007
  3. Tlak, polyp, cysta. Dotaz. Dobrý den, prosím o radu. Celý život mám tlak kolem 90/60. Minulý týden mi najednou vyskočil na 170/70. Motala se mi hlava, hučelo mi v uších, teď už jen šumí v jednom, tlačilo mě v hlavě, v očích, bylo mi na omdlení. Byl to pro tělo šok, když se tlak zvýšil na skoro dvounásobek
  4. Už jsem dva roky po operaci a včera jsem byla na ORL na kontrole a už se mi zase jeden polyp vytváří. Zrovna včera mně změnil sprey z Nosanexu na Avamys. Jinak operace není hrozná, pro mně je nejhorší když druhý den vyndávají tu tamponádu. Také musím používat Vincentku. 1115851.jpg. sisinka234 od 19. 10
  5. Na otázky odpovídá. Každý šestý pár má dnes problémy s početím, na vině jsou ženy i muži. Na otázky týkající se léčby neplodnosti vám odpovídá MUDr
  6. ů i
  7. Polyp adenomatózní proliferující tlustý a konečník, žaludek, léčba familiární polypózy střeva s adenomatózou. Mezi nádory na sliznici žaludku a střev je adenomatózní polyp asi deset procent. Všechny jsou rozděleny do: tubulární, což je nejběžnější..

Nemocného, rozladěného, unaveného či jinak se svým zdravotním stavem nespokojeného člověka. Toto je základní motiv přístupu k navrácení zdraví - léčit člověka. Nelze stabilně zlepšit kožní problémy, pokud jsou v nepořádku hormony, vyléčit migrénu bez zvládnutí stresů, zlepšit zažívání bez úpravy spánku. krev ve stolici nikdy nebyla, ta jinak tmavá, konzistence řídká (ale průjmy netrpí) Zánětlivý polyp se vyskytuje u colitis ulcerosa, lymfoidní polyp je fokální hyperplázie lymfoidní tkáně. Klinické znaky: Lokalizované polypoidní útvary, které nemají maligní charakter Polyp v zaludku - operace Od: jarka01* 06.05.12 09:13 odpovědí: Jak jinak nez v narkoze.Nebojte se,hlavne aby to pak uz bylo v poradku. jarka01* 13.05.12 01:13. tak uz jsem po operaci polypu v zaludku nebylo to v narkoze ale ambulantne dost jsem to citila no i prezil Polyp ani polypóza sami o sobě sice ještě nemusí být nádorem, ale co se týče léčby, přistupuje se k nim, jako by již nádorového bujení byly. Často se totiž mohou v rakovinu tlustého střeva zvrhnout, tudíž jediné řešení, stejně jako u jakýchkoli jiných patologických útvarů, je jejich chirurgické odstranění Dobrý den, paní doktorko, děkuji za odpověď. Chtěla jsem se ještě zeptat, zda se ten polyp vyplaví během menstruace sám, nebo mám kvůli tomu

ABZ.cz: slovník cizích slov - neznámá slov

Polyp může být i nemusí být vidět na UZ, hysteroskopie je přesnější a přímo Dnes jsem byla na UZ, kde mi našli nejspíš reziduum v děloze a cystu na vaječníku... 8-12/16 jsem byla bez menstruace, v 10/16 vaginální utz -bez nálezu, při Jinak co se týče chození ten vpich nebolí hned,bolí až potom . Špatně se chodí něco málo přes týden pak se to urovná. Je to jako když se někdo hrabě kudlou v zádech ,měla jsem problém dojít k autu ,musel mi pomáhat přitel abych se tam dostala. to samé sezení na něčem tvrdém taky to moc nejde Onemocnění familiární polypóza představuje heterozygotní autozomálně dominantní (těmito termíny je určován specifický typ dědičnosti choroby) dědičné postižení tlustého střeva, při kterém 100 nebo i více adenomatózních polypů ( jako střevní polyp se označuje jakýkoliv tkáňový útvar, který vystupuje ze střevní stěny a vyčnívá dovnitř do průsvitu. Polyp je slizniční výrůstek,který může být na stopce či přisedlý.Odstraňuje se abtorzí-ukroucením,kyretáží nebo v dutině děložní hysteroskopicky-tzn.pod dohledem kamery se v narkoze odstraní

Polypy Jíme Jinak

Špatně se mi dýchalo, v jedné nosní dírce jsem měla polyp takový, že skrz něj nešlo nic a nejhorší bylo, když jsem dostala rýmu. Nevysmrkala jsem nic, nicméně k doktorovi nešla. Až jednou, asi po roce trápení, jsem se ve tři hodiny ráno probudila v hrozných horečkách, měla jsem průjem a zároveň zvracela Někdy je onemocnění zcela bez příznaků a osoba není ani vědom přítomnosti polypu. Polypy (polypy) močový měchýř může zvrhnout zhoubný nádor (jinak malihnizuvatysya), ale to je vzácné, protože to není vždy odstranit, někdy (když malé polypy) jen sledovat jeho růst. Známky, příznaky z močového měchýře polyp Koloskopie neboli kolonoskopie je metoda vyšetření tlustého střeva, případně tenkého střeva, endoskopem (optický přístroj k vyšetřování tělních dutin a dutých orgánů). Provádí se při podezření na hemoroidy, zánětlivé a nádorové onemocnění tlustého střeva.Lékař může takto nejen diagnostikovat jakékoli známky zánětu, polypy nebo nádory, ale i.

Polyp žlučníku - poradna, diagnózy - Tvojedoktorka

Polyp Cervix (Polip Serviks) ~ Dr Didi Kusmarjadi SpOG

Nosní polypy a alternativní léčb

Polip : Gejala, Penyebab, dan Pengobatan Hello Seha

polyp - křížovkářský slovník online - vyluštíme

1. Polypy Medicína, nemoci, studium na 1
  2. Téma: Poruchy menstruačního cyklu, prekanceóza, polyp, anemi
  3. Polypy Nemoc
  4. polyp v křížovkářském slovníku - křížovkářský-slovník

Žlučník - polyp - Empati

1. Polyp v děloze. Jaké jste měly příznaky? - Modrý koní
  2. Polypy v děloze: příčiny, příznaky, léčba bez operace
  3. Odstranění polypu na děložním čípku - poradna, diagnózy
  4. Hysteroskopie (uteroskopie) - Vitalion
  5. Matka rodila na zahradě, kde si hrály děti
  6. Kolonoskopie a její negativa, ale lékař Vám to nepov
  7. Polyp v nose - ZnamyLeka
Pengobatan Ampuh Cara Mengangkat Polip Hidung Tanpa

Pracovní List - Žahavci a Ploštěnc

Teknik Radiograf: Teknik Radiografi Pada Pasien Polip NasalNosní polypy - Diskuze Omlazení
  • Ricin antidotum.
  • Zrnková káva lidl.
  • Ak 74 doplňky.
  • Slon druhy.
  • Ak 74 doplňky.
  • Reflexní masáž chodidel cena.
  • Prodej domu olomouc neředín.
  • Triquetra tattoo.
  • Kingdom come deliverance cz.
  • Želechovice nad dřevnicí.
  • Čištění pískové filtrace marimex.
  • Aaa vratna zaloha 2000.